Diskuse s uživatelem:Marika: Porovnání verzí

Z OrigamiCZ
Přejít na: navigace, hledání
(Zmena mena)
Řádek 64: Řádek 64:
 
Ahoj František,
 
Ahoj František,
 
môžem ťa poprosiť o zmenu môjho mena v zozname užívateľov? Som Mária Piatničková a Marika zo Slovenska medzi vašimi menami nie je práve to naj. Ďakujem.--[[Uživatel:Marika|Marika]] 11:42, 13. 3. 2009 (CET)
 
môžem ťa poprosiť o zmenu môjho mena v zozname užívateľov? Som Mária Piatničková a Marika zo Slovenska medzi vašimi menami nie je práve to naj. Ďakujem.--[[Uživatel:Marika|Marika]] 11:42, 13. 3. 2009 (CET)
 +
:Žádný problém, už jsem to uvedl na správnou míru :-) Jinak, takové drobné úpravy/opravy můžeš klidně provést sama, od toho je Wiki tak otevřená. --[[Uživatel:Frantiseg|FrG]] 12:13, 13. 3. 2009 (CET)

Verze z 13. 3. 2009, 13:13

Díky za příspěvek

Ahoj Mariko, díky za milý příspěvek. Jsem rád, že se Ti naše stránky líbí. Je úžasné, že Ti skládání papíru tak pomohlo.

Dovolil jsem si opravit odkaz na obrázek tak, aby fungoval. Chyba byla v příponě ".jpg", obrázek byl ale nahrán s příponou ".JPG" a systém wiki rozlišuje velká a malá písmena. Podrobnosti o vkládání obrázků lze nalézt na stránkách MediaWiki

--FrG 09:30, 9. 2. 2009 (CET)

ahoj František,

som rada za opravu, ďakujem. Mám v tom trošku chaos. Myslela som si, že mi bude ukazovať, či mám nejaký príspevok do diskusie. Alebo, že keď budem prispievať na svoju stránku, tak mi to bude oddeľovať a nie všetko dávať dokopy. Alebo sa to dá, len ja to neviem?

Marika, 15.02.2009

Ahoj Mariko,
něco k tomu, jak vést diskusi na Wiki, je v naší nápovědě. Jsou tam také základy formátování, další "finty" se dají vypozorovat z textu existujících článků. Například prázdný řádek znamená začátek nového odstavce, pokud text na řádku začíná dvojtečkou, bude odstavec odsazený atd. Pro oddělení částí textu je nejlepší používat nadpisy (řádek, který začíná a končí znaky rovnítka, např. dvě rovnítka znamenají == Nadpis druhé úrovně ==).
Dále Wiki umožňuje sledovat změny na různých úrovních. Přihlášený uživatel například může přidat kterýkoli článek do svých sledovaných stránek, a pak si ve svých nastaveních zvolit zasílání e-mailu při změně na sledovaných stránkách. Já ale používám více přímočarý způsob: každá stránka má totiž svoji historii a tu lze sledovat pomocí tzv. RSS kanálu nebo Atom feedu. RSS kanál je webová adresa, která se zadá do RSS čtečky (program, podobný e-mailovému klientu) a ta potom automaticky kontroluje, jestli došlo k nějakým změnám. Takto mám vložený RSS kanál stránky posledních změn na new.origami.cz, takže když kdokoli cokoli vloží, automaticky se do dozvím – když mám spuštěnou svo RSS čtečku (Akregator), tak během několika minut. Názorný příklad – RSS kanál k této Tvojí diskusní stránce: http://new.origami.cz/index.php?title=U%C5%BEivatel_diskuse:Marika&action=history&feed=rss

--FrG 13:38, 16. 2. 2009 (CET)

Ahoj František,
ďakujem za podrobné vysvetlenie. Nabudúce to tak určite urobím, len s tým RSS si to musím ešte preštudovať. Emo smile.png. Ozaj, dozvie sa Radim Cibulka, že mám na neho otázku? Marika 16.02.2009
Nevím, jestli si toho Radim všimne. To záleží na tom, jak moc podrobně studuje poslední změny na http://new.origami.cz. Jistější by bylo vložit dotaz do diskuse k jeho uživatelské stránce – to je doporučovaný způsob zasílání zpráv uživatelům Wiki. Takže lepší bude založit diskusi http://new.origami.cz/index.php?title=U%C5%BEivatel_diskuse:Radim&action=edit a dotaz vložit tam.
Ještě jeden tip: pro automatické vložení podpisu stačí zapsat čtyři vlnovky (~~~~) nebo použít předposlední tlačítko v nabídce nad editačním polem. --FrG 17:41, 16. 2. 2009 (CET)


Ahoj František, hned teraz to vyskúšam a ďakujem za rýchlu odpoveď. Marika 18:27, 16. 2. 2009 (CET).

Milá Marika, vůbec se nenervujte, na škarohlídy nedejte. Celé je to úplně jinak. Každý lidský mozek pracuje v zásadě stejně, takže při řešení určité úlohy (např. vytvoř tuleně ze základu na rybu) dochází k podobným, ba i zcela stejným výsledkům. Jak vypadá tradiční tuleň si opravdu nevybavuji (a knihu má bratr), ale že je podobný tomu Vašemu vůbec nepochybuji, neboť to ani jinak nejde. Pokud jste tradičního tuleně neznala a vymyslela byť i stejného, jistě Vám to udělalo radost a zcela zaslouženou. Nebo se snad chystáte vydat knihu vlastních modelů? Ani tak by to, jak víme, nemusel být problém.

Našel jsem dva odkazy na obrázek tradičního tuleně, už z nich je vidět, jak různý můžeme (podle zdroje) dostat výsledek.
Když tak se na ně podívejte a smažte je. Také mi to formátování dělá potíže a žádnou výmluvu pro to nemám.

Vkládání obrázků

Ahoj František,
mám problém s jedným obrázkom. Ked som ho dala na svoju stránku, bol veľmi veľký, tak som ho zmazala. Nemá veľa kb, ale na rozmer je veľký. Som ale otrava, čo? ( Ale ospravedlňujem sa - pri mojich 55 rokoch mi to tak dobre nejde) Emo smile.png

Velikost náhledu se dá nastavit – to je ten údaj "320px" na konci záznamu o obrázků, který říká, že šířka náhledu má být 320 pixelů, což při rozlišení displeje 96 dpi je asi 8,5 cm. Budete-li mít obrázků více, můžete použít jednoduchou galerii např. takto:
<gallery>
Soubor:Stylizovany_mamut.JPG|Stylizovaný mamut
Soubor:Tulen.JPG|Tuleň
Soubor:Kusudama 1.jpg|Kusudama
</gallery>

--FrG 09:16, 18. 2. 2009 (CET)

Tuleň

Ahoj Radim,

navštívila som stránky, na ktoré odkazuje link na tvojej stránke a všimla som si tam tuleňa, nie jedného, ale viacerých. Ani jeden nie je taký ako môj. Môj je najjednoduchší, ale to mi nevadí. A knihu nechystám Emo smile.png.

Ďakujem za odpovede.(Marika 23:31, 17. 2. 2009 (CET))
Ahoj František,

je to skvelé teraz, ďakujem a určite si urobím tú galériu. A to tykanie bolo lepšie a prosím oň naďalej. (Marika 16:01, 18. 2. 2009 (CET))

Přihláška do ČOS

(Pre Františka)
Chcela som nájsť prihlášku do ČOS, ale sa mi to nepodarilo. Kde by som ju našla? (Marika 09:34, 28. 2. 2009 (CET))

Správná připomínka, na nové stránce ČOS chyběl odkaz na přihlášku. Před chvilkou jsem to napravil, ještě popřemýšlím, jak tu přihlášku trochu zviditelnit... Na staré stránce odkaz stále je a funguje. Děkuji za upozornění Emo smile.png --FrG 18:22, 2. 3. 2009 (CET)

Prihlášku vidno dobre, len ju daj tlustými písmenami a bude to ešte lepšie.--Marika 14:04, 7. 3. 2009 (CET)

Zmena mena

Ahoj František, môžem ťa poprosiť o zmenu môjho mena v zozname užívateľov? Som Mária Piatničková a Marika zo Slovenska medzi vašimi menami nie je práve to naj. Ďakujem.--Marika 11:42, 13. 3. 2009 (CET)

Žádný problém, už jsem to uvedl na správnou míru Emo smile.png Jinak, takové drobné úpravy/opravy můžeš klidně provést sama, od toho je Wiki tak otevřená. --FrG 12:13, 13. 3. 2009 (CET)