II. Mezinárodní origami setkání v Praze 3.10.2009: Porovnání verzí

Z OrigamiCZ
Přejít na: navigace, hledání
m
m (Odkazy)
 
Řádek 25: Řádek 25:
 
== Odkazy ==
 
== Odkazy ==
  
 +
* [http://www.origamie.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=71:druhe-mezinarodni-origami-setkani-v-praze&catid=41:report&Itemid=71 Origami sekce Tábor]
 
* [http://picasaweb.google.com/frantisek.grebenicek/TheSecondInternationalOrigamiConventionInPrague# Františkovo fotoalbum]
 
* [http://picasaweb.google.com/frantisek.grebenicek/TheSecondInternationalOrigamiConventionInPrague# Františkovo fotoalbum]
  

Aktuální verze z 14. 10. 2009, 22:38

Plakát

V sobotu 3.10.2009 se odehrálo 2. mezinárodní origami setkání v Praze. Sešli jsme se krátce po osmé hodině ráno v Michelském dvoře, v divadelním sále domova pro seniory Sue Ryder. Sál to byl útulný a tedy poměrně malý, takže jsme stáli před těžkým úkolem: vtěsnat do něj velkou výstavu origami modelů a zároveň několik stolů pro skládací semináře. To se nám nakonec podařilo těsně před oficiálním zahájením v 9:30.

Stávající prezident České origami společnosti František Grebeníček uvítal nejprve zahraniční hosty. Mezi nimi byli:

Z domácích hostů pak přivítal Origami sekci Tábor, všechny origamistky a origamisty, skladatele i skladatelky, skladače i skladnice, a vůbec všechny přítomné.

V průběhu celého dopoledne byly vystaveny origami modely. Mezi nimi vynikala kompozice Pražské jaro Luďka Šindeláře – symfonický orchestr z papíru, autorské modely muzikantů znovu vytvořené na zakázku organizátorů skutečného Pražského jara. Za zmínku stojí také komplexní mistrovská díla od Kamiy Satoshiho v interpretaci našich kolegů z Polska.

Studio OrigamiWorld zastoupené osobou Milana Dřímala nabízelo široký sortiment origami papírů, dovezených z Japonska. Také bylo možné si zakoupit několik origami knih a hromádka dalších byla k dispozici k nahlédnutí.

Byly naplánovány tři bloky origami seminářů:

  • 9:40 – 10:40 František Grebeníček (vlastní tvorba, zvířátka na jednom listu), Marcela Buřilová (modulární origami) a Jiří Kánský (skládání mokrou technikou).
  • 10:55 – 11:55 Ondřej Cibulka (autorský stegosaurus) a Ilona Juřenová (netopýr).
  • 12:10 – 13:10 Rosalia Porkolab (tea bags origami) a Míťa Bláhová (vlastní tvorba).

Semináře proběhly více-méně podle plánu. Zájemců bylo víc než dost, pokud vím, Rozi učila svoje kreace prakticky po celou dobu od rána až do oběda.

Ve 13:15 jsme podle plánu museli veřejnou část programu ukončit a po obědě následovala valná hromada ČOS.

Pohodu celého dne bohužel pokazil nepříjemný incident: našim polským hostům někdo rozbil boční okénko u auta a ukradl navigaci.

Odkazy

<googleslideshow>http%3A%2F%2Fpicasaweb.google.com%2Fdata%2Ffeed%2Fapi%2Fuser%2Ffrantisek.grebenicek%2Falbumid%2F5390896245868354785%3Fkind%3Dphoto%26alt%3Drss</googleslideshow>