Letadélka z papíru: Porovnání verzí

Z OrigamiCZ
Přejít na: navigace, hledání
(Úplně nová recenze)
 
(chybky se vždy najdou až po uložení)
Řádek 15: Řádek 15:
 
|-
 
|-
 
|Dostupnost pro členy ČOS:
 
|Dostupnost pro členy ČOS:
|Lze koupit koupit
+
|Lze koupit  
 
|-
 
|-
 
|ISBN:
 
|ISBN:
Řádek 24: Řádek 24:
 
----
 
----
  
Knihy je v měkké vazbě a má poněkud širší formát A4. Překlad je docela slušný, ale několik pravopisných chybiček by se určitě našlo! Obsahuje 16 různých modelů letadel, 63 vložených papírů na skládání formátu A4, úvod do základů aerodynamiky, popis vrhacích technik pro jednotlivé modely a pro akrobacii, rady pro organizaci soutěží a palubní letovou knihu, což je tabulka, do které si majitel může zapisovat informace o svých zkušebních letech (Datum, Typ letounu, Místo, Maximální letový čas, Maximální dolet, Poznámky a Počet startů - autor tohle téma bere opravdu vážně)
+
Kniha je v měkké vazbě a má poněkud širší formát A4. Překlad je docela slušný, ale několik pravopisných chybiček by se určitě našlo! Obsahuje 16 různých modelů letadel, 63 vložených papírů na skládání formátu A4, úvod do základů aerodynamiky, popis vrhacích technik pro jednotlivé modely a pro akrobacii, rady pro organizaci soutěží a palubní letovou knihu, což je tabulka, do které si majitel může zapisovat informace o svých zkušebních letech (Datum, Typ letounu, Místo, Maximální letový čas, Maximální dolet, Poznámky a Počet startů - autor tohle téma bere opravdu vážně)
 
Ken Blackburn vystudoval leteckou a kosmickou techniku na vysoké škole a je také držitelem Guinessova rekordu "nejdelší let papírového letadla" a má dlouholetou praxi v letectví, takže o profesionalitě ani nepochybujte :)  
 
Ken Blackburn vystudoval leteckou a kosmickou techniku na vysoké škole a je také držitelem Guinessova rekordu "nejdelší let papírového letadla" a má dlouholetou praxi v letectví, takže o profesionalitě ani nepochybujte :)  
  

Verze z 10. 4. 2011, 13:37

Ken Blackburn & Jeff Lammers: Letadélka z papíru

Jazyk: Čeština
Vydal: slovart s.r.o., Praha 2007
Návody: Zpracované na počítači... těžko nazvat je diagramy, nejsou nějak extra přehledné - zapomeňte jakékoliv klasické diagramové značky - o tom neměl autor nejspíš ani ponětí - ale naštěstí se každý návod vejde na stránku a tak není možné se v něm ztratit nebo zaseknout.
Obtížnost: Modely jsou jednoduché, postupně se obtížnost zvyšuje, nejtěžší modely vyžadují trochu modelářských zkušeností, ale i přesto lze doporučit pro úplné začátečníky.
Dostupnost pro členy ČOS: Lze koupit
ISBN: 978-80-7209-955-9

Kniha je v měkké vazbě a má poněkud širší formát A4. Překlad je docela slušný, ale několik pravopisných chybiček by se určitě našlo! Obsahuje 16 různých modelů letadel, 63 vložených papírů na skládání formátu A4, úvod do základů aerodynamiky, popis vrhacích technik pro jednotlivé modely a pro akrobacii, rady pro organizaci soutěží a palubní letovou knihu, což je tabulka, do které si majitel může zapisovat informace o svých zkušebních letech (Datum, Typ letounu, Místo, Maximální letový čas, Maximální dolet, Poznámky a Počet startů - autor tohle téma bere opravdu vážně) Ken Blackburn vystudoval leteckou a kosmickou techniku na vysoké škole a je také držitelem Guinessova rekordu "nejdelší let papírového letadla" a má dlouholetou praxi v letectví, takže o profesionalitě ani nepochybujte :)

Nejjednodušší letadélka máte poskládané během několika minut, ty složitější - kde je třeba použít i nůžky a lepidlo - vám dají zabrat trochu více. Pěknou pasáží jsou také tipy na létání doma, venku či v hale - nemusíte se omezovat jen na učebnu matematiky.

Kniha je určena pro všechny, kteří mají dost trpělivosti a přístup k papírům!


Kniha obsahuje těchto 16 modelů:


Model Poznámka Viděl-složil-vyfotil
Základní čtverhrané

Basic Square

Prosté, jednoduché, hodí se jak na dálkové a na výškové lety tak na akrobacii a snadno se s ním experimentuje. Zkusil jednou
Základní šipka

Dart

Rychlý a dálkový model, vhodný k letům na cíl, létá báječně, ale akrobacii od něj nečekejte. Zkusil jednou
Kaskadér

Stunt

Tady přijdou na řadu nůžky k vykrojení křídel, je skvělý pro přemety a na krátkou vzdálenost. Zkusil jednou
Orel

Eagle

Stabilní, skvělý plachťák, létá jako ve zpomaleném filmu (ne a ne spadnout :D) výborný pro pomalé dálkové lety. Zkusil jednou
Vírník

Chopper

Jednoduchá klasická nastřihnutá vrtulka. ne
Přepadák

Interceptor

Modifikace šipky, velmi stabilní, na dálku i na cíl. brzo se do něj pustím
Sršeň

Hornet

Kombinace šipky a čtverce, výborný plachťák. ne
Kroužítko

Vortex

Létající.. prstenec.. prý to létá.. ne
Raketoplán

Shuttle

Létající vystřihovánka, je to opravdu věrná maketa, hodí se k hodům na cíl díky velkým plochám směrovky a výškovky. Ne, ale těším se!
Kladivoun

Hammerhead

Nastřižený, pro dobrý výsledek je třeba stoprocentní pečlivost, hodí se na rovné lety a na ukázkové přistání. ne
Mistr světa

World record airplane

Tímto modelem dosáhl autor svého rekordu, je to dokonalejší modifikace čtverce, hodí se takřka na všechno. Zrovna skládám
Fantom

Phantom

Ze dvou částí (nastřižených). Vzorem je Švédská Drakken značky SAAB, je vhodný pro přesné přistání na cíl a dálkové lety. ne
Valkýra

Valkyrie

Modifikace šipky, nastřižená, vzorem je NA XB-70 "Valkyrie" z roku 1964, na dálku i na cíl ne
Kondor

Condor

Slepený, ne nepodobný balzovým házedlům, vhodný k výškovým i dálkovým letům. ne
Ptakoještěr

Pterodactyl

Stejný případ jako kondor - zase házedlo, ale konstrukce je jiná - řízen je hlavou, jako například Wrightův Flyer. ne
Velbloud

Camel

tentokrát dvojplošník, vystřihovánka, vzorem je Sopwith 2F.1 - rudý baron (ano dvojplošník... ) Hodí se prakticky všude. ne
Papíry 63 papírů formátu A4 s vytištěnými liniemi pro překlady, řekl bych, že jsou nevhorné pro jakékoli skládání, ale "lítá to" .. jsou lesklé, trochu i křídové, ale jsou nádherně potištěné! Použil jsem na letadélka u nihž je napsáno, že jsem je alespoň jednou vyzkoušel.

Recenzi sepsal, a není-li uvedeno jinak modely poskládal a vyzkoušel Vojta Drnek.