MOS 2018

Z OrigamiCZ
Verze z 14. 10. 2018, 20:18, kterou vytvořil Frantiseg (diskuse | příspěvky) (Zprávička z MOS 2018)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Mezinárodní Origami setkání v Praze 6. a 7. října 2018

Mezinárodní origami setkání organizované Českou origami společností, letos už jedenácté, se opět vydařilo. Po několika letech se mi podařilo se vyvázat ze všech svých povinností a přijel jsem se podívat jako běžný návštěvník. A musím říci, že jsem si to užil. Potkal jsem spoustu známých origami tváří a s několika dalšími jsem se seznámil.

Dave Brill znovu předvedl, že je nejenom brilantním origamistou, ale také šoumenem. Při skládání nás bavil svými vtípky a jeho manželka Assia Brill ho v tom skvěle doplňovala, dokonce nám i zazpívala Emo smile.png Assia vyučuje zvláštní druh origami, o kterém vydala i vlastní knihu Curlicue: Kinetic Origami. Knihu jsem si zakoupil, nechal vepsat věnování a kinetic origami určitě vyzkouším.

Seznámil jsem se s Dášou Ševerovou, rozenou Horákovou, která pochází ze Slovenska a žije ve Švýcarsku. Její Kosatcovou hvězdu znám ze sborníku ČOS z roku 2012. Teď už mám i její knihu Origami Journey: into the Fascinating World of Geometric Origami i s autorčiným autogramem. Těším se, až si najdu čas na další její modely.

Dalším novým známým je pro mne Jiří Janíček, který nalezl zalíbení ve skládání zvířátek podle origamisty Gena Hagivary. Zajíček a ledňáček v Jirkových dílnách mi dali zabrat, ale výsledek stál za to.

Nedovedu vyjmenovat všechny, ale pokud je mi známo, na setkání byli i účastníci z Polska, z Chorvatska, Maďarska, Německa, dokonce i Číny. Zněla tu nejvíce angličtina, ruština a slovenština, ale hlavně jsme si porozuměli prostřednictvím origami Emo smile.png

FrG (diskuse) 14. 10. 2018, 20:18 (CEST)

Odkazy