Ruční papírna Velké Losiny: Porovnání verzí

Z OrigamiCZ
Přejít na: navigace, hledání
m
 
(Nejsou zobrazeny 2 mezilehlé verze od stejného uživatele.)
Řádek 1: Řádek 1:
[[http://www.losiny.cz/ Velké Losiny]] jsou jedním z nejnavštěvovanějších míst jesenického podhůří. Jsou známé nejen svou bohatou historií, ale i řadou cenných kulturních památek. Zcela právem k nim náleží také velkolosinská ruční papírna.
+
[[Soubor:Logo Rpvl.jpg|right]]
 +
[http://www.losiny.cz/ Velké Losiny] jsou jedním z nejnavštěvovanějších míst jesenického podhůří. Jsou známé nejen svou bohatou historií, ale i řadou cenných kulturních památek. Zcela právem k nim náleží také velkolosinská ruční papírna.
  
První zmínka o výrobě papíru v Čechách pochází z roku 1499. V 16. století pak u nás došlo k velkému rozmachu papírenské výroby. Celkem je z té doby známo 22 papíren. V této době vznikla také papírna ve [http://www.losiny.cz/ Velkých Losinách] (1596), v níž se ruční papír vyrábí dodnes, a to tradičním postupem z bavlny a lnu.  
+
První zmínka o výrobě papíru v Čechách pochází z roku 1499. V 16. století pak u nás došlo k velkému rozmachu papírenské výroby. Celkem je z té doby známo 22 papíren. V této době vznikla také papírna ve [http://www.losiny.cz/ Velkých Losinách] (1596), v níž se ruční [[papír]] vyrábí dodnes, a to tradičním postupem z bavlny a lnu.  
  
 
* [http://www.rucni-papir.cz/ Ruční papír] – internetový obchod
 
* [http://www.rucni-papir.cz/ Ruční papír] – internetový obchod

Aktuální verze z 2. 4. 2008, 22:36

Logo Rpvl.jpg

Velké Losiny jsou jedním z nejnavštěvovanějších míst jesenického podhůří. Jsou známé nejen svou bohatou historií, ale i řadou cenných kulturních památek. Zcela právem k nim náleží také velkolosinská ruční papírna.

První zmínka o výrobě papíru v Čechách pochází z roku 1499. V 16. století pak u nás došlo k velkému rozmachu papírenské výroby. Celkem je z té doby známo 22 papíren. V této době vznikla také papírna ve Velkých Losinách (1596), v níž se ruční papír vyrábí dodnes, a to tradičním postupem z bavlny a lnu.