Uživatel:Frantiseg: Porovnání verzí

Z OrigamiCZ
Přejít na: navigace, hledání
m
m (Odkaz na fotky betléma)
 
(Nejsou zobrazeny 3 mezilehlé verze od stejného uživatele.)
Řádek 1: Řádek 1:
'''František Grebeníček''' je v současné době prezidentem [[ČOS|České origami společnosti]] a také správcem tohoto webu. :smile:
+
[[Soubor:Frg sepia 150.jpg|thumb|150px]]
 +
 
 +
Jako malý kluk jsem začínal klasickou lodičkou. Moje první knížka, ''Origami, japonské skládanky z papíru'' od Jiřího Janoše, byla pro mne dlouho jediným zdrojem informací o tomto umění. Teprve na vysoké škole jsem začal pátrat na Internetu a nalezl jsem stovky stránek v angličtině, němčině, italštině, španělštině a dalších jazycích. Jenom v češtině nebylo nic. Začal jsem tedy sbírat materiály a postupně jsem vytvořil své první origami stránky, které byly v té době asi jediným zdrojem informací o tomto umění v češtině. Jejich prostřednictvím jsem vzbudil zájem mnoha lidí a získal řadu přátel. Byly to statické stránky, které jsem udržoval asi 10 let a nyní jsou dostupné v [http://www.origami.cz/welcome.html zakonzervované podobě].
 +
 
 +
Díky těmto prvním stránkám mne na jaře roku 2003 kontaktoval Joan Sallas, katalánský origamista (a šoumen), který v době vystavoval své papírové klobouky v Ostravském muzeu. Setkání s ním bylo impulsem k založení občanského sdružení [[ČOS|Česká origami společnost]] na podzim téhož roku. Na zakládající schůzi jsem byl zvolen předsedou neboli prezidentem a v této funkci jsem setrval 6 let.
 +
 
 +
Nyní jsem na takovém "prezidentském odpočinku", svůj čas rozděluji mezi práci a rodinu, a na origami mnoho energie nezbývá. Přesto občas vyšetřím pár hodin na kreslení diagramů – převážně mých jednoduchých autorských modelů. A semtam si i něco složím...
 +
 
 +
== Autorské počiny ==
 +
* [[Betlém Františkův]] – minimalistický betlém z autorských modelů
  
 
== Fotky na webu ==
 
== Fotky na webu ==

Aktuální verze z 18. 8. 2010, 21:15

Frg sepia 150.jpg

Jako malý kluk jsem začínal klasickou lodičkou. Moje první knížka, Origami, japonské skládanky z papíru od Jiřího Janoše, byla pro mne dlouho jediným zdrojem informací o tomto umění. Teprve na vysoké škole jsem začal pátrat na Internetu a nalezl jsem stovky stránek v angličtině, němčině, italštině, španělštině a dalších jazycích. Jenom v češtině nebylo nic. Začal jsem tedy sbírat materiály a postupně jsem vytvořil své první origami stránky, které byly v té době asi jediným zdrojem informací o tomto umění v češtině. Jejich prostřednictvím jsem vzbudil zájem mnoha lidí a získal řadu přátel. Byly to statické stránky, které jsem udržoval asi 10 let a nyní jsou dostupné v zakonzervované podobě.

Díky těmto prvním stránkám mne na jaře roku 2003 kontaktoval Joan Sallas, katalánský origamista (a šoumen), který v té době vystavoval své papírové klobouky v Ostravském muzeu. Setkání s ním bylo impulsem k založení občanského sdružení Česká origami společnost na podzim téhož roku. Na zakládající schůzi jsem byl zvolen předsedou neboli prezidentem a v této funkci jsem setrval 6 let.

Nyní jsem na takovém "prezidentském odpočinku", svůj čas rozděluji mezi práci a rodinu, a na origami mnoho energie nezbývá. Přesto občas vyšetřím pár hodin na kreslení diagramů – převážně mých jednoduchých autorských modelů. A semtam si i něco složím...

Autorské počiny

Fotky na webu