Uživatel:Frantiseg

Z OrigamiCZ
Verze z 3. 2. 2010, 22:34, kterou vytvořil Frantiseg (diskuse | příspěvky) (Velmi stručně o mém působení na poli origami)
Přejít na: navigace, hledání
Frg sepia 150.jpg

Jako malý kluk jsem začínal klasickou lodičkou. Moje první knížka, Origami, japonské skládanky z papíru od Jiřího Janoše, byla pro mne dlouho jediným zdrojem informací o tomto umění. Teprve na vysoké škole jsem začal pátrat na Internetu a nalezl jsem stovky stránek v angličtině, němčině, italštině, španělštině a dalších jazycích. Jenom v češtině nebylo nic. Začal jsem tedy sbírat materiály a postupně jsem vytvořil své první origami stránky, které byly v té době asi jediným zdrojem informací o tomto umění v češtině. Jejich prostřednictvím jsem vzbudil zájem mnoha lidí a získal řadu přátel. Byly to statické stránky, které jsem udržoval asi 10 let a nyní jsou dostupné v zakonzervované podobě.

Díky těmto prvním stránkám mne na jaře roku 2003 kontaktoval Joan Sallas, katalánský origamista (a šoumen), který v té době vystavoval své papírové klobouky v Ostravském muzeu. Setkání s ním bylo impulsem k založení občanského sdružení Česká origami společnost na podzim téhož roku. Na zakládající schůzi jsem byl zvolen předsedou neboli prezidentem a v této funkci jsem setrval 6 let.

Nyní jsem na takovém "prezidentském odpočinku", svůj čas rozděluji mezi práci a rodinu, a na origami mnoho energie nezbývá. Přesto občas vyšetřím pár hodin na kreslení diagramů – převážně mých jednoduchých autorských modelů. A semtam si i něco složím...

Fotky na webu