ZOO Praha září 2008

Z OrigamiCZ
Verze z 23. 10. 2008, 15:46, kterou vytvořil Frantiseg (diskuse | příspěvky) (Odkazy)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání
Zoo Praha logo.png

Doufám, že jste tam všichni byli! Pokud ne, přečtěte si naše dojmy zde.

Stručně

Letošní podzim nás slunečným počasím příliš nerozmazloval, nás origamisty má ale naštěstí v oblibě. Celodenní skládání v ZOO Praha, které proběhlo v neděli 28. září ku příležitosti jeho 77. narozenin (slavených v japonském stylu), totiž probíhalo v atmosféře babího léta.

Krásné počasí však nebylo jedinou devizou akce. Vstřícný a bezchybný servis ze strany ZOO a spousta dětí i dospělých nažhavených na skládání zvířatek se zasloužily o to, že se tým ČOS (jednatel Ondřej, revizorka Ilča a členové Kuba a Jirka) plných 6 hodin nemuseli zabývat ničím jiným, než jak nejlépe vysvětlit jednotlivé kroky při skládání nafukovací žabky, a tak vykouzlit úsměv i na tváři těch nejmladších návštěvníků.

U origami stanu se však objevovali nejen návštěvníci různých věkových skupin, ale i národností. (Řeknu vám, že učit japonskou maminku s ratolestí skládat klokana, není vůbec špatný pocit.) K naší velké spokojenosti se potvrdilo, že origami překračuje hranice jednotlivých kultur a nezáleží při něm vlastně ani na jazykových schopnostech té či oné strany.

Vzácným hostem, kterému jsme se však nestihli náležitě věnovat, byla skutečná průkopnice origami u nás. Paní, která dle svých slov již před třiceti léty propagovala origami v různých časopisech (například dodnes populárním ABC), nám bohužel zmizela v davu, aniž by nám zanechala jakékoli kontaktní informace.

Mimo tuto nevyužitou příležitost jsme ale akci ukončili bez vážnější újmy (s výjimkou náhlé smrti jedné velmi dlouhé a vůči dětem velmi zranitelné papírové stonožky) po čtvrté hodině odpolední. Na závěr nezbývá než podotknout, že ač nás celodenní nápor nadšených dětí i dospělých stál nějaké ty síly, nikdo z nás nelitoval ani jediného kilojoulu.

Napsala: Ilča Juřenová
Extrahoval: FrG 16:25, 22. 10. 2008 (CEST)

Odkazy