Diskuse:Vysněný svět origami

Z OrigamiCZ
Přejít na: navigace, hledání

S tímto nápadem přišel jeden znalec japonské kultury: ještě k tomu galaktickému expresu: ginga tecudó 999 znamená doslova "železnice Mléčné dráhy spoj 999".

je to poněkud mysteriosní záležitost. Nevím, kde k tomu pan Mijazawa přišel, jestli četl nějaké verneovky nebo

americké komiksy, ale jde o to, že vše se odehrává na naší planetě Zemi, ale v době, kdy je ovládána jakýmisi zlovolnými kyborgy či androidy. obyčejní lidé sní o tom, že nastoupí do zmíněného galaktického expresu a uniknou tak teroru, který

zmíněné androidové na obyčejných lidech páší. oni je totiž loví. tak také Tecuró, malý kluk se pachtí sněhem se svou maminkou, tu ale bohužel kyborgové "uloví" a Tecuróa zázrakem zachrání jakási Marilyn Monroe podobná mladá žena.

ta má moc nebo privilegium nastoupit do zmíněného galaktického expresu a Tecuró se veze s ní. přitom prožívá nejrůznější dobrodružství, jejichž podstatou je navštěvování různých planet (ve skutečnosti jakoby různých ér v historii lidstva, i těch, které ještě nepřišly a nikdy nepřijdou) a hlavní prostředek je prostě parní mašina s vagóny, mysteriosní expres, který chvíli jede po normálních kolejích, ale pak se zničehonic zvedne a zamíří ke hvězdám. viz skeny. proto jsem si na celou věc vzpomněl, vida ilustraci "origamové" parní mašinky na obálce jedné z knich, jejichž obrázek jste včera poslal.